ПРОБЛЕМИ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ БЕЗПЕКИ АВТОНОМНОГО СУДНОПЛАВСТВА
DOI:
https://doi.org/10.18524/2411-2054.2018.30.132862Ключові слова:
автономне судноплавство, морський транспорт, безпілотні судна, інновації в мореплавстві.Анотація
У статті визначено сучасні проблеми правового регулювання забезпечення безпеки мореплавства автономних суден та можливі шляхи їх вирішення. Правове забезпечення такого інноваційного виду судноплавства сьогодні перебуває у стадії становлення та розробки відповідних правових норм на рівні і міжнародних організацій, і класифікаційних товариств, і національних регуляторів. Сучасний флот ще довго буде потребувати роботи висококваліфікованих спеціалістів, замінити яких штучному розуму буде важко.
Посилання
Перший безпілотний контейнеровоз на електротязі відправиться в плавання в 2018 році. URL: http:// vikna.if.ua/cikavo/72248/view; Норвегія будує перший у світі безпілотний електричний контейнеровоз. URL: http://www.leu.com.ua/norvegiya-buduye-pershij-u-sviti-bezpilotnij-elektrichnij-kontejnerovoz/.
Cкоро вийде в море перший у світі безпілотний корабель. URL: http://exchange.iii.ua/uk/news/skoro-viydev-more-pershiy-u-sviti-bezpilotniy-korabel.
Компанія Rolls-Royce створить безпілотний військовий корабель. URL: http://basicgroup.ua/компаніяrolls-royce-створить-безпілотний-вій/; Британська компанія Rolls-Royce планує протягом трьох років побудувати безпілотний вантажний корабель. URL: https://www.ukrinform.ua/rubric-technology/2200275-rollsroyce-buduvatime-bezpilotni-korabli.html.
Японія запустить безпілотні морські кораблі в 2025 році. URL: https://news.finance.ua/ua/news/-/403757/yaponiya-zapustyt-bezpilotni-morski-korabli-v-2025-rotsi.
У США розпочалося випробування безпілотного військового корабля. URL: https://hromadske.ua/posts/ussha-rozpochalosia-vyprobuvannia-bezpilotnoho-viiskovoho-korablia.
ВМФ США отримали безпілотний корабель Sea Hunter, призначений для відстеження підводних човнів. URL: https://glavcom.ua/news/v-amerikanskiy-armiji-zyavivsya-naybilshiy-u-sviti-bezpilotniykorabel-472776.html.
DARPA передає флоту США прототип безпілотного корабля-мисливця за субмаринами. URL: https:// phoneinfo8.info/putin-bez-zhodnogo-postrilu-vvijshov-u-yevropu-inozmi/.
У США тестують бойовий безпілотний корабель «Морський мисливець». URL: https://www.5.ua/svit/ussha-testuiut-viiskovyi-bezpilotnyi-korabel-113162.html.
Голландцы и бельгийцы готовятся к спуску на воду первой в мире беспилотной электробаржи // Моряк. Официальная страница в Facebook. 20.05.2018 г. URL: https://www.facebook.com/Моряк-251427678727669/.
Автономные суда – прорыв или большая ошибка? URL: http://mtelegraph.com/autonomous-ships.html.
Эра автономных судов наступит не скоро. URL: http://tcsavant.com/news/1385/.
Если не запрещено, то можно: правовой статус судов-роботов. URL: http://seafarers.com.ua/law-aspect-ofunmanned-ships/6939/.
Ницевич А. Роботизированные суда без экипажа: проблемы и перспективы. URL: http://interlegal.com.ua/ru/publikacii/robotizirovannye_suda_bez_jekipaja_problemy_i_perspektivy/.
Автономные суда и ИМО. URL: http://aqua-marine.org/?p=37014.
Дмитриев В. И., Коретников В. В. Методы обеспечения безопасности мореплавания при внедрении беспилотных технологий [Текст] // Вестник Государственного университета морского и речного флота имени адмирала С. О. Макарова. 2017. – Т. 9. – № 6. – С. 1149–1158. DOI:10.21821/2309-5180-2017-9-6-1149- 1158.
LR defines ‘autonomy levels’ for ship design and operation. URL: https://www.lr.org/en/latest-news/lr-definesautonomy-levels-for-ship-design-and-operation/.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Правова держава
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).