СТАНОВЛЕННЯ ВЧЕНЬ ПРО КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВУ ПОЛІТИКУ В ДЕРЖАВАХ СТАРОДАВНЬОГО СХОДУ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2411-2054.2020.37.201500Ключові слова:
політика в сфері протидії злочинності, кримінально-правова політика, держави Стародавнього СходуАнотація
Кримінально-правова політика, як і будь-який інший напрямок чи різновид державної політики, відображає існую чі на конкретному історичному етапі принципи, способи, методи реалізації завдань, що стоять перед відповідним державним утворенням. У статті автор проводить дослідження особливостей розуміння функціонування кримінально-правової політики не лише з точки зору існую чого на той час законодавства, а й з врахуванням досягнень політико-правової думки.
У статті підтверджено, що політика в сфері протидії злочинності, як і її підсистема кримінально-правова політика, є складним динамічним утворенням, яке, очевидно повинно враховувати історичні надбання не лише в контексті відповідних нормативноправових актів, які діяли у визначений період, але й певні політико-правові вчення, що в тій чи іншій мірі відображають різноманітні погляди на кримінально-правову політику та її функціонування.
У державах Стародавнього Сходу існувала значна кількість політико-правових ідей, які характеризувалися інколи абсолютно протилежними (наприклад, конфуціанці та легісти) поглядами на функціонування кримінально-правової політики. Заходи кримінально-правового реагування (покарання) мали, зазвичай, божественну природу, і, відповідно, характеризувалися невідворотністю. Це був необхідний інструмент носія публічної влади. Особливістю формального змісту кримінально-правових норм законодавства держав Стародавнього Сходу було те, що вони мали абсолютний казуїстичний характер.
Посилання
Ganulyak, E. M. (2018). The dispositive method of realization of criminal law policy. Extended abstract for candidate’s thesis. Dnipro: DSUIA [in Ukrainian].
Marysyuk, K. B. (2016). Sources of Criminal Law Policy. Crime Policy: Proceedings of the International Scientifi c and Practical Conference (pp. 76-78). Ivano-Frankivsk [in Ukrainian].
Chubinsky, M.P. (1905). Essays on criminal policy. Kharkov: Printed matter [in Russian].
Logvinenko, E.S & Logvinenko, I.A. (2019) Penalties in the Law of the Ancient World. Kharkiv: FOP Panov A. M. [in Ukrainian].
Tsarkov, I. I. (2011) Two views of a system of «rewards and punishments» (from the history of political and legal doctrines). Messenger of Volzhsky University after V.N. Tatishchev, 75, 128-146 [in Russian].
Demidenko, G. G. & Petryshyn O. V. (Eds.). (2009). History of the doctrines on state and law: a textbook. Kharkiv: Law [in Ukrainian].
Nersesyants, V. S. (2004). History of Political and Legal Doctrines: A Textbook for High Schools M.: Norma [in Russian].
Indian Machiavelli. Retrived from: URL:: https://dejtel.livejournal.com/5338.html.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).