ПЛАНУВАННЯ НЕЗАКОННОГО ПРОВЕДЕННЯ ПОШУКОВИХ РОБІТ НА ОБ’ЄКТІ АРХЕОЛОГІЧНОЇ АБО КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ ЗА ЕТАПАМИ РОЗСЛІДУВАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2411-2054.2020.37.201507Ключові слова:
планування розслідування, етап, злочин, археологічні об’єкти, культурна спадщинаАнотація
У статті розглянуто питання планування розслідування кримінальних правопорушень на прикладі незаконного проведення пошукових робіт на об’єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини. Планування розкрито як діяль ність слідчого, що проявляється у складенні плану по кожному етапу розслідування злочину. Висвітлено особливості планування кожного етапу розслідування. Визначено основні пункти плану при розслідуванні злочину, передбаченого ст. 298 Кримінального кодексу Украї ни. Наголошено, що найбільш перспективним та доцільним напрямом планування є складання плану проведення слідчих (розшукових) дій та оперативно-розшукових заходів з урахуванням обставин, що підлягають визначенню та з’ясуванню на кожному етапі розслідування.Посилання
Melnykova, O. B., Shevkhatsov, R. M. (2010). Planuvannia kryminalno-protsesualnoi diialnosti po rozsliduvanniu zlochyniv. Luhansk, 104 s. [in Ukrainian].
Khan, O. O. (2016). Teoretychni osnovy planuvannia ta prohramuvannia slidchykh (rozshukovykh) dii. Kharkiv, 22 s. [in Ukrainian].
Kryminalnyi kodeks Ukrainy (2001) vid 5 kvitnia 2001 roku № 2341-III. Vidomosti Verkhovnoi Rady Ukrainy. № 25-26. St. 131. [in Ukrainian].
Kryminalistyka. Piaskovskyi V. V. ta in. (2015). Kyiv : Tsentr uchbovoi literatury, 544 s. [in Ukrainian]
##submission.downloads##
Опубліковано
2020-04-24
Номер
Розділ
КРИМІНАЛЬНИЙ ПРОЦЕС; КРИМІНАЛІСТИКА
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).