ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ ЯК ІНСТИТУТ ВИБОРЧОЇ ВЛАДИ В УКРАЇНІ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2411-2054.2020.37.201518Ключові слова:
державна влада, галузі державної влади, виборча влада, Центральна виборча комісіяАнотація
Виборча галузь влади вже є складовою поділу влади в сучасній державі, і це важлива гарантія верховенства права і умова демократичного функціонування державної влади. Виборча влада стає невід’ємним компонентом механізму поділу влади і системи «стримувань і противаг». Виділення виборчої галузі влади в окрему галузь дозволить розглядати систему державної влади в контексті ефективного її здійснення насамперед Центральною виборчою комісією. Центральна виборча комісія як інститут виборчої галузі влади в Украї ні є постійно діючим, колегіальним, незалежним органом, який діє на підставі Конституції Украї ни, законів Украї ни і наділений повноваженнями щодо організації та підготовки проведення виборів до органів державної влади, всеукраїнських та місцевих референдумів, і, щонайголовніше, здійснює контроль за діяль ністю та консультативно-методичне забезпечення виборчих комісій, які створюються для організації підготовки та проведення місцевих виборів та місцевих референдумів, всі ці ознаки дозволяють розглядати Центральну виборчу комісію як інститут виборчої галузі влади в Украї ні.Посилання
Osadchuk, K. O. (2015). The normative determination of the electoral authority in Ukraine. Prikarpatskii yuridichniy visnik, 1 (7) [in Ukrainian].
Law of Ukraine on Central Election Commission № 1932-IV. (2004, June 30). Vidimosti Verkhovnoi Radi of Ukraine, 36, 448 [in Ukrainian].
Sovgirya O. V., Shuklina N. G. (2019). Constitutional law of Ukraine. Complete course. Kiev: Yurinkom Inter, [in Ukrainian].
Shvets, Y.V. (2012). Defi nition and main characteristics Central Election Commission like public authority. Our law, 1 [in Ukrainian].
Magera, A. (2011). International Seminar of organization of the electoral process. Visnik of Central Election Commission, 1 (20) [in Ukrainian].
Bogashov, O. (2011). Сonstitutional and legal characteristics foreign and domestic experience of the procedure for the formation of supreme electoral body. Visnik of Central Election Commission, 2 (21) [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).