МІСЦЕ НОРМ СІМЕЙНОГО ПРАВА В СИСТЕМІ СОЦІАЛЬНИХ НОРМ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2411-2054.2020.37.202629Ключові слова:
норма права, норма сімейного права, соціальні норми, сімейні правовідносиниАнотація
Статтю присвячено питанням визначення місця норм сімейного права в системі соціальних норм. Звернення до цієї теми є актуальним з огляду на відсутність актуальних досліджень проблеми співвідношення норм сімейного права з іншими соціальними нормами, недоліки в діючій системі правових норм, що регламентують таку сферу суспільних відносин, як сімейно-правові. Автор поставив завданням визначити співвідношення норм сімейного права в системі норм права та соціальних норм. На підставі дослідженого теоретично обґрунтовано висновок про те, що норми сімейного права зазнають впливу при їх формуванні з боку інших соціальних норм, взаємно впливають одна на однуПосилання
Yavich L. S. (1976). Obshchaya teoriya prava. L., Izd-vo LGU, S.15-16. [in Russian].
Hrevtsov Yu. I. (1987). Pravovyye otnosheniya i osushchestvleniye prava. Leningrad: Izd-vo LGU, S. 30 [in Russian].
Hrevtsov Yu. I. (2001). Sotsiologiya prava. Kurs lektsiy. SPb.: Izdatel’stvo «Yuridicheskiy tsentr Press», 2001. S.144 [in Russian].
Cherdantsev A. F. (2012). Logiko-yazykovyye fenomeny v yurisprudentsii: monografi ya. M.: Norma: INFRA-M, S.78 [in Russian].
Teoriya gosudarstva i prava (1997) Pod red. V.M. Karel’skogo i V.D. Perevalova. M.: Izdatel’skaya gruppa INFRA-M-NORMA. S. 245-248. [in Russian].
Khropanyuk V. N. (2003). Teoriya gosudarstva i prava: Uchebnoye posobiye dlya vysshikh uchebnykh zavedeniy / Pod red. professora V.G. Strekozova. M.: IKFOmega-L; Interstil’. S.183 [in Russian].
Selivanov V., Didenko N. (2000). Pravova pryroda rehulyuvannya suspilʹnykh vidnosyn. Pravo Ukrayiny. № 10. S. 10-20 [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).