ДО ПИТАННЯ ПРО ПОКАРАННЯ У КРИМІНАЛЬНОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ ФЕДЕРАТИВНОЇ РЕСПУБЛІКИ НІМЕЧЧИНИ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2411-2054.1998.1.215461Анотація
Аналіз кримінального законодавства будь-якої країни, у тому числі й законодавства про покарання, слід починати з оцінки загальної концепції цього законодавства та правових ідей, що лежать в його основі. При цьому важливо виділити три ознаки. Перша — відповідність норм та інститутів конкретного законодавства принципам законності, котрі за своєю суттю повинні захищати загальнолюдські, гуманістичні цінності. Такі, наприклад, “nullum crimen sine lege” — “немає злочину без вказівки на те в законі”, “nullum crimen sine culpa” — “немає злочину без вини”, “cogitationis poenam nemo partitur” — “думки не караються”, “ne bis in idem” — “не можна карати двічі за одне й те ж”, презумпція невинності, покладання тягара доведення на органи звинувачення та ін. Друга ознака: ступінь реалізації кримінальним законодавством конституційних принципів, пов’язаних з дотриманням прав особистості. Третя — відповідності кримінальних законів конкретної країни міждержавним угодам та міжнародно-правовим актам. Четверта ознака: ступінь відповідності законодавства, його судового та доктринального тлумачення найбільш прогресивним вченням кримінального права. П’ята — ступінь логічної непротирічності всередині кримінально-правових систем, узгодженості їх Загальної та Особливої частин, а також всередині цих частин. У необхідних випадках необхідно застосовувати і порівняльний метод, який допомагає не лише виявити проблеми в конкретному законодавстві, а й краще розуміти характерні особливості свого законодавства — (1). Саме з урахуванням всіх цих ознак будуть проаналізовані вказані питання німецького кримінального покарання.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).