ПРО ФУНКЦІЇ ТЕОРІЇ КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВОЇ КВАЛІФІКАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2411-2054.2000.2.215506Анотація
Для сучасного періоду розвитку вітчизняного права характерним є посилення уваги до питань застосування закону, зокрема, забезпечення правильної кримінально-правової кваліфікації. З'являються нові дослідження в цьому напрямку, все більш грунтовними стають роз'яснення Пленуму Верховного Суду України з приводу кваліфікації окремих видів посягань. Причому, проблеми кримінально-правової кваліфікації розглядаються з позицій не лише матеріального кримінального права, але й кримінального процесу, кримінології, інших правових дисциплін. Це дає підставу припустити, що вчення про кримінально-правову кваліфікацію становить собою самостійний напрямок наукових досліджень, є міждисциплінарною теорією. Обгрунтування наведеної гіпотези має бути різноплановим, включати дослідження предмета такої теорії, її місця в системі інших правових наук, мети розвитку. Важливим у цьому сенсі видається і дослідження функцій теорії кримінально-правової кваліфікації. Саме наявність самостійних і різнопланових функцій свідчить про те, що теорія кримінально-правової кваліфікації може розглядатися як окремий і перспективний напрямок наукових досліджень.##submission.downloads##
Опубліковано
2020-11-03
Номер
Розділ
ПРАВО
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).