ПОЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ ЗА ЗВИЧАЄВИМ ПРАВОМ УКРАЇНИ У X - XIII СТ.
DOI:
https://doi.org/10.18524/2411-2054.2001.3.216069Ключові слова:
звичай, звичаєве право, власність, спільна власність, общинна власність, володіння, заволодінняАнотація
У статті розглядається одна з найважливіших історикоправових проблем — природничоісторичні умови виникнення та розвитку поземельних відносин за звичаєвим правом ранньофеодальної держави — Київської Русі. На основі аналізу письмових нормативних актів, перш за все Руської Правди, досліджується роль звичаєвого права, як одного з її джерел, щодо встановлення правових норм, які регулюють поземельні відносини, а також первинні способи набування права власності на землю за звичаєвим правом України.
##submission.downloads##
Опубліковано
2020-11-11
Номер
Розділ
З ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОГО ПРАВА
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).