ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОПЕРАТИВНОГО ПОШУКУ ОЗНАК ЗЛОЧИНІВ, ПОВ’ЯЗАНИХ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2411-2054.2021.42.232429Ключові слова:
інформаційно-аналітична робота, система управління, інформаційне забезпечення, торгівля людьмиАнотація
У статті розглядаються сучасний стан та проблеми організаційно-аналітичного забезпечення діяльності оперативних підрозділів під час оперативного пошуку ознак злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми, визначається його специфіка, пропонуються шляхи його вдосконалення як засобу управління. Встановлено відмінності понять «інформаційно-аналітичне забезпечення» та «інформаційне забезпечення», що дозволило дійти до висновку, що ці поняття не можна ототожнювати у зв’язку з тим, що вони є різними за своєю сутністю та співвідносяться між собою як загальне і часткове. Для розуміння сутності інформаційно-аналітичної роботи та інформаційно-аналітичного забезпечення необхідно звернутися до самих понять аналізу. Визначаються особливості інформаційного забезпечення оперативного пошуку ознак злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми. Розкриваються особливості інформаційно-аналітичного забезпечення оперативного пошуку ознак злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми, пропонується визначення його поняття.
Посилання
Албул С. В., Андрусенко С. В. и др. Основи оперативно-розшукової діяльності: навч. посіб. Одеса: ОДУВС, 2016. 270 с.
Даль В. И. Толковый словарь живого великорусского языка: в 4 т. М.: ГИС, 1955. (Набрано и напеча- тано со 2-го изд., 1880–1882 гг.) Т. 1: А–З. LXXXVIII, 669 с. Тит. л. изд. 1980.
Душейко Г. О. Загальні основи взаємодії оперативних працівників зі слідчими при порушенні кримінального провадження за матеріалами оперативно-розшукової діяльності. Науковий вісник Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. 2012. № 4. С. 503–510.
Про інформацію: Закон України від 02.10.1992 № 2657–12. URL: http://zakon.rada.gov.ua/laws/ show/2657–12
Інформаційно-аналітичне забезпечення оперативно-розшукової діяльності: Монографія. В. А. Бур- жинський, М. Г. Вербенський, В. С. Гуславський та ін. Луганськ: РВВ ЛДУВС, 2009. 110 с.
Мякота Є. В. Інформаційно-аналітична робота як елемент забезпечення протидії відмиванню коштів: Теоретичні та практичні засади протидії злочинам у бюджетній сфері: зб. матеріалів міжвід. семінар-наради та науково-практичного семінару. К.: ДДСБЕЗ МВС України, 2013. С. 96–97.
Ожегов С. И. Толковый словарь русского языка. 4-е изд., доп. М.: Азбуковник, 1999. 324 с.
Плішкін В. М. Теорія управління органами внутрішніх справ: Підручник. За ред. канд. юрид. наук Ю. Ф. Кравченка. К.: Національна академія внутрішніх справ України, 1999. 702 с.
Телешун С. О. Інформаційно-аналітична діяльність в державному управлінні: навч.-метод. матеріали. К.: НАДУ, 2013. 36 с.
Яковец Е. Н. Основы информационно-аналитического обеспечения оперативно-розыскной деятель- ности: учебное пособие. М.: Щит-М, 2009. 266 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).