КОНЦЕПТУАЛЬНІ ПІДХОДИ ДО РОЗУМІННЯ КАТЕГОРІЙ «МІСТОБУДІВНА ДІЯЛЬНІСТЬ» ТА «БУДІВНИЦТВО»
DOI:
https://doi.org/10.18524/2411-2054.2017.28.234207Ключові слова:
будівництво, містобудівна діяльність, категорія, співвідношення понятьАнотація
У статті висвітлені деякі проблеми розуміння правових категорій «містобудівна діяльність», «будівництво» та підходи до визначення сутності цих правових категорій. Наголошується, що терміни «містобудування» і «будівництво» є загальновідомими та загальновживаними, що дає можливість по різному трактувати ці правові категорії. У зв’язку з цим виникає потреба наукового осмислення поняття «містобудування» і «будівництво» для подальшого оновлення, удосконалення будівельного законодавства. Акцентується увага на тому, що у теорії права відсутня єдина точка зору на розуміння та співвідношення понять «містобудівна діяльність», «будівництво». Зазначені категорії постійно трансформуються під впливом зміни суспільних відносин, тому потребують поглибленого дослідження та наукового осмислення.
Посилання
Миколенко О. І. Теорія адміністративного права: минуле, сучасність і майбутнє. URL: http://www.yourfuture.org.ua/ua/pb/2011/2/mykolenko.pdf – Назва з титул. екрану.
Кузнецова С. А. Административно-правовое регулирование в сфере строительства: автореф. дис. на соискание учен. степ. канд. юрид. наук : спец. 12.00.14 «административное право, финансовое право, информационное право» / С. А. Кузнецова. – М., 2003. – 24 с.
Рабинович П. М. Социалистическое право как ценность / П. М. Рабинович, 2-ое изд., стер. – О. : Юридическая литература, 2006. – 167 с. URL: http://naukovipraci.nuoua.od.ua/arhiv/tom10/43.pdf.
Про основи містобудування : Закон України від 16.11.1992 року № 2780-XII. URL: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2780-12 (Дата звернення: 20.11.2017).
Квасніцька О. О. Поняття та критерії об’єктів капітального будівництва відповідно до національного законодавства / О. О. Квасніцька URL: http://dspace.onua.edu.ua/bitstream/handle/11300/7916/Квасніцька%20Поняття%20та%20критер.об%27єкт.%20кап.буд%20.pdf?sequence=1&isAllowed.
Бондарєва Н. Термінологічне дослідження «будівництва» в економіці України / Н. Бондарєва // Вісник Львівського університету : Серія Економіка. − 2008. − Вип. 40. − С. 47−50.
Ромасько В. О. Державний контроль у сфері будівництва : адміністративно-правові засади : дис. … канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. О. Ромасько. – Х., 2010. – 196 с.
Панібудьласка А. В. Будівельне право в Україні: актуальні проблеми, перспективи розвитку. – Будівельне право : проблеми теорії і практики [зб. наук. пр.]. – Київ – Тернопіль : – 2017. – Матеріали Першої наук. конф., (Київ, 3 листопада 2017 р.) / Мін-во освіти і науки України, Київ. нац. ун-т будів. і архіт-ри та ін. «Економічна думка». – 2017. – 248 с.
Мамонтов І. О. Концептуалізація будівельного права як нової галузі у правовій системі України. – Будівельне право : проблеми теорії і практики [зб. наук. пр.]. – Київ – Тернопіль : – 2017. – Матеріали Першої наук. конф., (Київ, 3 листопада 2017 р.) / Мін-во освіти і науки України, Київ. нац. ун-т будів. і архіт-ри та ін. «Економічна думка». 2017. – 248 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).