ПРАКТИЧНЕ ЗНАЧЕННЯ ПОЛОЖЕНЬ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО АДМІНІСТРАТИВНУ ПРОЦЕДУРУ» (КРИТИЧНИЙ АНАЛІЗ)
DOI:
https://doi.org/10.18524/2411-2054.2022.47.265282Ключові слова:
адміністративна процедура, адміністративне провадження, юрисдикційне провадження, Закон України «Про адміністративну процедуру», публічно-сервісні відносини, адміністративний акт, адміністративні послуги, адміністративна відповідальність, процедура реалізації права на доступ до публічної інформаціїАнотація
У статті здійснено критичний аналіз положень Закону України «Про адміністративну процедуру» з огляду на практичне значення його приписів. Доведено, що Закон України «Про адміністративну процедуру» переповнений теоретичними узагальненнями, які не враховують в повній мірі особливості практики. Обґрунтовано висновок, що Закон України «Про адміністративну процедуру» ігнорує різноманітність адміністративних процедур, які за цільовим призначенням, предметом і змістом розгляду адміністративної справи, за суб’єктним складом та видами рішень по справі суттєво різняться між собою. Висловлено припущення, що узагальнена регламентація адміністративних процедур більше шкодить, ніж приносить користі правовому регулюванню публічно-сервісних відносин та відносин з надання адміністративних послуг.
Посилання
Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення: Закон України від 22.09.2005. Відо¬мості Верховної Ради України. 2005 р. № 52. Ст. 565.
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері попередження та зменшення вживання тютюно¬вих виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення: Закон України від 11.06.2009. Відомості Верховної Ради України. 2009. № 49. Ст.730.
Про громадянство України: Закон України від 18.01.2001 р. Відомості Верховної Ради України. 2001. № 13. Ст. 65.
Про доступ до публічної інформації: Закон України від 13.01.2011. Відомості Верховної Ради України. 2011. № 32. Ст. 314.
Про затвердження Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні пра¬вопорушення посадовими особами уповноважених органів з питань пробації: Наказ Міністерства юстиції України від 21.08.2018 р. № 951/32403. URL: https:// zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0951-18#Text.
Про адміністративну процедуру: Закон України від 14.12.2021. URL: https:// zakon.rada.gov.ua/laws/show/2073-20#Text.
Бойко І. Роль і значення адміністративної процедури у публічному адміністру¬ванні. Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Пра¬во. № 69. 2022. URL: http://visnyk-pravo.uzhnu.edu.ua/article/view/254762.
Жуков М. Закон про адміністративну процедуру: аналіз документа і ключові переваги для фізичних і юридичних осіб. Асоціація правників України. URL: https://uba.ua/ukr/news/8805.
Міхеєв Мих. В., Міхеєв Мик. В. Окремі аспекти правового регулювання адміні¬стративних процедур в Україні та Європейському Союзі. Юридичний науковий електронний журнал. № 5. 2021. URL: http://www.lsej.org.ua/5_2021/44.pdf.
Савранчук Л. Л. Сутність та місце адміністративної процедури в системі адмі¬ністративного права як центрального інституту галузі права. Прикарпатський юридичний вісник. № 6 (41). 2021. URL: http://pyuv.onua.edu.ua/index.php/pyuv/ article/view/972.
Смокович М. У КАС ВС обговорили новели Закону України «Про адміністра¬тивну процедуру». Верховний Суд. URL: https://supreme.court.gov.ua/supreme/ pres-centr/news/1308456.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).