РЕЙДЕРСТВО ЯК РЕАЛЬНА ЗАГРОЗА БЕЗПЕЦІ ВЛАСНИКА БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2411-2054.2019.34.169541Ключові слова:
рейдерство, економічна безпека, власник бізнесу, захист бізнесу, рейдерські атакиАнотація
У статті розглянуто такий вид загроз економічній безпеці суб’єктів підприємницької діяльності, як рейдерство. Розкрито його негативний вплив на фінансово-економічну безпеку власника бізнесу. Проаналізовано внутрішні та зовнішні умови, що сприяють виникненню рейдерства в Україні. Розглянуто передумови та механізми здійснення рейдерських атак на підприємницькі структури.Посилання
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності : Закон України. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/ show/1666-19.
Грищенко Н. Соціальна зумовленість кримінальної відповідальності за противоправне заволодіння майном підприємства, установи, організації. Підприємство, господарство і право. 2018. № 6. С. 258-262
Живко З. Б. Рейдерство: фермент ринкової економіки. Навчальний посібник. Львів : Ліга Прес, 2009. 243 с.
Кримінальний кодекс України. URL: zakon.rada.gov.ua/ go/2341-14.
Кримінальне право. Загальна частина : муль тимедійний навчальний посібник. URL: http://www/naiau. kiev/ua/books/mpn_krum_pravo_zag.
Про зареєстровані кримінальні правопорушення та результати їх досудового роз слідування (статистичні інформація за 2013–2018 рр.) – Генеральна прокуратура України: офіц. веб-сайт. URL: http://www.gp.gov.uа.
Хвилі рейдерства накрили Україну. URL: https://agronews.ua/content/hvyli-reyderstva-nakryly-ukrayinu.
Шіняева Н. Антирейдер. ЕЖ-Юрист. 2008. № 39 (544). С. 4.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).